En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

Tanrı Benim

 

Sadece kağıttan bir ateş yakarsan ne kadar sürer? Çok değil. Ateşin üzün bir zaman sürmesi için bir kaç tane kütük atmalısınız. Aynı şekilde, eğer imanımız sadece hislerden, tecrübelerden ibaret ise, üzün sürmez. Birkaç büyük gerçek lazım. O zaman senin imanın, benim imanım, bu kilisenin varoluşu sıcak ve üzün ve parlak yanacak.

Bunun için Tevrat’taki Mısır’dan Çıkış kitabını çalışacağız. Bu kitapta 7 defa Tanrı kendini seçilmiş halkına tanıtıyor. İlk önce kendi özel adını Musa’ya açıklıyor. Ondan sonra farklı ve harika isimlerle kendini tanımlıyor. Tanrı seçilmiş halkına görünüyordu, yaklaşıyordu.

Tanrı’nın niteliklerini inceleyeceğiz. Tanrı’nın kim olduğunu öğreneceğiz. Fakat bunları insani açıdan değil, Tanrı’nın kendi açısından göreceğiz. Çünkü tahmin ederek yada mantık kullanarak Tanrı kavranamaz. Hayır, Tanrı kendini bizlere tanıttı, ve tanıtıyor. İlk önce Musa’ya ve İsrail halkına, sonra İsa Mesih’te, ve şimdi Kutsal Ruh aracılığıyla kilisede, Tanrı kendini dünyaya tanımlıyor.

Tanrı üçlü birlik olarak var oluyor, Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. Üç ayrı şahs, bir tek Tanrı. Eski Antlaşmada Baba önplandaydı, İsa Mesih gelince Tanrı’nın ikinci şahs, yani Oğul önplandaydı. Ve İsa’nın göğe alınışından bu yana gönderdiği Kutsal Ruh önplandadır. Yaratıcı’nın kendini tanımlaması tutarlıdır, Baba’da bir nitelik mevcut ise, İsa Mesih’te ve Kutsal Ruh’ta aynı özellik de bulunur.

Tanrı’nın niteliklerini öğrenmekle, kütükler ateşimize katarız. Buna var mısın? Haydi konuya girelim o zaman.

Tarih Başlık (Daha fazla bilgi için tıklayın) Ses Dili Hızlı Dinle
19/02/2012 Tanrı Benim 1 - Ben Benim Türkçe
26/02/2012 Tanrı Benim 2 - Kurtarıcı Türkçe
04/03/2012 Tanrı Benim 3 - Size Şifa Veren Rab Benim Türkçe
18/03/2012 Tanrı Benim 4 - Kıskanç bir Tanrı’yım Türkçe
01/04/2012 Tanrı Benim 5 - İyilikseverim Türkçe
15/04/2012 Tanrı Benim 6 - Sizi Kutsal Kılan Tanrı Benim Türkçe
22/04/2012 Tanrı Benim 7 - RAB, acıyan, lütfeden, tez öfkelenmeyen, sevgisi engin ve sadık Tanrı Türkçe

Bu Sayfayı PaylaşShare