En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

İsa'ya İşaretler

Sık sık “Yahudiler Tevrata, Hristiyanlar ise İncile inanıyor” diye duyuyoruz, ama bu doğru değil. Hristiyanlar hem Eski Ahiti (Yani Tevrat, Zebur ve Peygamberlerin kitapları) hem de Yeni Ahiti (İncil) Tanrı'nın sözü olarak kabul eder. Ama imanlıların ailesinde bile çoğu zaman İncile odaklı olup da Eski Ahiti unutabiliriz. Efendimiz İsa Mesih şöyle dedi:“Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.” Ama Eski Ahiti bilmeden İsa Mesih neler tamamlamaya geldiğini nasıl biliriz?

İsa'ya İşaretler vaaz serimizde Eski Ahite bakarak özellikle İsa Mesih'in doğuşu hakkında öğreneceğiz. Çobanlar, müneccimler (yıldız bilinciler) ve melekler bir yemliğe gelip oradaki doğan bebeğe neden taptılar? Onun doğmadan yüzyıllarca önce Allah Peygamberler aracılığıyla bu bebek hakkında neler vaat etti? 2000 sene önce doğan bir bebek hayatlarımızı neden ve nasıl etkiler? Noelin anlamı nedir?

Tarih Başlık (Daha fazla bilgi için tıklayın) Ses Dili Hızlı Dinle
09/12/2012 İsa'ya İşaretler 1 - İmanuel - Tanrı Bizimle Türkçe
16/12/2012 İsa'ya İşaretler 2 - Kral İsa Mesih Türkçe
23/12/2012 İsa'ya İşaretler 3 - Bir Kurtarıcı Bekliyoruz Türkçe

Bu Sayfayı PaylaşShare