En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

Kime Hristiyan denir?

Kime Hristiyan denir?

Pazar, Ekim 23, 2011

İlk öğrenciler, bu kadar öfkeye, nefrete maruz kalan havariler, neden yılmadılar? Hangi sebep İsa Mesih'in sözünü yaymaya devam etmelerini sağladı?

İsa'da kesinlikle birşey görmüş olmalılar. İsa bunu onlara hissettirmiş olmalı. İsa öğrencilerine ne öğretti?

Matta 5:1 - 12

İsa dediki ödülünüz büyüktür. İsaya layık bir yaşam sürüyorsak ve sonuna kadar bu yarışı götürüyorsak ödülümüz ne olacak? Yasada eksik olan neydi? Tanrı insanlardan uzaktı. Yasada eksik olan şey buydu. Tanrı ile insanlar arasında mesafe vardı. Herkes Isa'nın yanındaydı. Onu görüyorlardı sesini duyuyorlardı dokunuyorlardı. Dokunanlar şifa alıyordu. Yani - Artık tanrı ile aramızada bir engel kalmadı. Tanrıyla istediğimiz zaman konuşabilme hakkına eriştik.

Matta 7:7-8

İsa 3 yıllık görev yaşamında nasıl dua etti? Rabbe dua etmek için en son ne zaman yanlız kaldık. Rab bizimle ilişki kurmak istiyor. Rabbin sesini diğer seslerden ayırabilmemiz için Rable yanlız kalmaya ihtiyacımız var. İsa böyle yaptı.

Matta6:15

İsa açık konuşuyor. Rab bizim günahlarımızı bağışla diyoruz. Peki biz başkalarının bize karşı yaptığı suçları bağışlıyor muyuz. Çoğu zaman hayır.

Matta 6:26 -27 Ama kaygılanıyoruz. Endişeleniyoruz. Neden?

Efesliler 5:21. İsa'nın sevdiği gibi sevin. Sevgiyle dolu bir yaşam sürdürün. Yaşamınızı başkalarının yaşamı için kurban olarak sunun. İsa da bizim için bunu yaptı. Başkası için yaşamınızı vermekten büyük sevgi yoktur.

Yaşam Grupları için sorular

  1. Sence Hrıstiyan yaşamında en zor şey nedir?


 

  1. Ken dini ne zaman Tanrı’nın varlığını hissediyorsun?


 

  1. Sen hangi zamanlarını duaya ayırıyorsun?


 

  1. Bağışlanmalı ama bağışlamadığın birisi var mı hayatında? Bağışlamak neden zor?


 

  1. Bu hafta ne hakkinda endişeleniyorsun? Bu grup senin için nasıl dua edebilir?


 


 

Bu Sayfayı PaylaşShare