En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

Tanrı varsa bu kadar acı neden?

Bir adam bir gün berbere gitmiş. Sohbet etmeye başlamışlar. Konu Tanrı'nın var olup olmadığına dairmiş, sohbet iyice ilerlemiş. Yüreği oldukça buruk olan berber son olarak "Madem Tanrı var öyleyse dünyada bu kadar acı neden? Ya bu fakirlik, savaşlar, ölümler, Tanrı gerçekten var olsaydı dünya çok daha güzel bir yer olurdu, adalet olurdu. İşte bu yüzden bence Tanrı yok." demiş...

Saçı kesilen adam yanıt verdiyse de berber duruma ikna olmamış...

Saç kesimi biten adam berberden dışarı çıkmış ve etrafına bakınmış.

Daha sonra Berbere döndüğünde şöyle demiş. "Biliyor musun bence berber yok"

 

 

"Nasıl yani?" demiş berber.

 

 

Adam yanıtlamış; "Etrafta saçı sakalına karışmış bir çok kişi var. Bak şu karşıdaki adamı görüyor musun ne kadar da bakımsız görünüyor. Burda berber olsaydı o kişilerin hali böyle mi olurdu?"

Ve berber cevap vermiş. "Ben buradayım, onlar bana gelmez ise ben ne yapabilirim ki?"

Adam anlamlı anlamlı ve gülümseyerek berberin gözlerine bakmış...

Berber anlaması gerekeni anladığını ifade ederek başını öne eğmiş....

 

İşte Tanrı'nın dünya ile ilişkisi de bu şekildedir. Yüreği sevgi dolu olan Tanrı, dünyanın bu hali içi acı çekmekte, yüreği incinmektedir.

O hep oradadır, hem dünyayı değiştirmek, esenliğe kavuşturmak, hem de kişisel olarak bizim için hazırladığı muhteşem armağanları verebilmek için heyecanla beklemektedir...

Ama dünya O'na gitmez ise?

Ve biz...

Bu Sayfayı PaylaşShare